pomiauki kotki Holi
Kategorie: Wszystkie | Holimoże | Pomiauki
RSS
czwartek, 20 stycznia 2011

Okazuje się, że nasz kot brytyjski uwielbia tort kaukaski. Mordkę ma uśmiechniętą, choćby wylizywała pastę odkłaczającą, którą uwielbia nad wszystko. No może poza kocimi kabanosikami, przy zajadaniu których potrafi niezbyt szybkie palce personelu pozbawić ciągłości tkanki miękkiej.

wtorek, 18 stycznia 2011

... generują kotka jeszcze szybciej, niż dowolne pudełko. Połóż na biurku coś, co jest potrzebne, a kotek na pewno rozgości się na tym wygodnie.

piątek, 14 stycznia 2011

Już młodym kocięciem będąc, Holi przejawiała niezwykłą zaciętość w mordowaniu myszek.

Holi z myszką

Poczynając od napadania myszki z zaskoczenia, poprzez przerzucanie myszki między łapkami (a nuż ożyje?), po mamlanie w norce (norką może być cokolwiek, ale to temat na inny wpis).

Holi i myszka

Jednak największą frajdę Holison ma z wędrowania z myszką. Dumnie dzierżąc myszkę w pyszczku, można zwiedzić całe mieszkanie i zostawić ją w tym miejscu, gdzie istnieje największe prawdopodobieństwo, że któryś człowiek w nią wdepnie.

Holi i myszka

Zasadniczo myszki są 3: szara-prawie-jak-prawdziwa, niebieska i wełniasta. Zdjęcia z wełniastą - do nadrobienia. Myszka wełniasta wygląda najmniej jak prawdziwa, jednak jest chyba najbardziej interesująca, bo w środku ma... dzwoneczek - co dla personelu ma znaczenie zwłaszcza nad ranem. Teraz już się przywyczailiśmy, ale na początku, gdy Holi wędrowała sobie z wełniastą w pyszczku, to oboje w półśnie, mieliśmy to samo skojarzenie - Święty Mikołaj i dzwoneczki reniferów jego zaprzęgu.

Myszka niebieska jest mordowana szczególnie zawzięcie - jest myszką najmniej noszoną, za to najlepiej nadaje się do kulania się z myszką, naskakiwania na myszkę z czterech łap i podrzucania myszki.

Holi i niebieska myszka

Fakt, że do zabawy są trzy myszki nie oznacza jednak, że nie ma w domu więcej interesujących kotka myszek ;)

Holi i gumka myszka

czwartek, 13 stycznia 2011

Duuuużo.

 

Holi śpi

 

I nawet kiedy kotek bryka, to potem szybko zasypia, czasem w połowie zabawy.

Holi śpi na podłodze