pomiauki kotki Holi
Kategorie: Wszystkie | Holimoże | Pomiauki
RSS
wtorek, 20 kwietnia 2010

To słowo jest sponsorem dzisiejszej nocy i bardzo (bardzo!) wczesnego poranka.

poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Jak powszechnie (a zwłaszcza na kocich blogach) wiadomo - dowolne pudełko generuje kota. Nasz kot nie jest tutaj wyjątkiem i również daje się wygenerować dowolnym pudełkiem:

holi w pudełku

A generowanie kota przebiega w ten sposób:

Kot wchodzi do pudełka w

Kot wchodzi do pudełka

W efekcie otrzymujemy wygenerowanego kota:

Kot w pudełku

 

Fotki archiwalne: Luty 2010

 

piątek, 16 kwietnia 2010

Przy okazji robienia innych zdjęć, udało nam się namówić Holi, żeby zapozowała. Jak rasowa modelka zasiadła przed obiektywem:

Holi siedzi sobie

Oczywiście miała swoją koncepcję zdjęcia i ogon, który pierwotnie był pięknie zawinięty wokół łapek, "wyszedł był" z kadru za sprawą modelki. Na powtórkę zdjęcia nie było co liczyć - modelka znudziła się pozowaniem i zajęła się Swoimi Ważnymi Sprawami.

Parę dni później udało się przyłapać modelkę na chwili odpoczynku:

Holi z bliska

sobota, 10 kwietnia 2010

... i owszem - jest znacząca poprawa. Kanaliki łzowe są drożne.
Kot przez chwilę znowu wyglądał jak "obcy" (niebieski kot z oczami jaskrowo zielonymi od barwnika - wygląda nieziemsko) i YUPPI!!! w 30 sekund nosek też się zrobił zielonkawy!

My - radość. Wet - radość. Chyba z tego szczęścia, wet zafundował nam kolejną "radość": nie 6 razy dziennie kot będzie wyzywał nas od faszystów i świń, ale tylko 4...

... i tak jeszcze przez ponad 2 tygodnie. Sam miód.

Na pocieszenie fota-kota:

Buźka kota z bliska

 

PS.: Wet jest chyba zauroczony Holisonem, bo po ostatniej wizycie zapisał sobie:
"Lepiej, ale ciągle braki w miłości". Sam był zaskoczony tym, co wpisał, a po chwili dumania doszedł do wniosku, że pewnie chodziło mu o drożność...

czwartek, 08 kwietnia 2010

Fetyszem może być wszystko. Kota - gdy znajdzie się w zasięgu swojego fetyszu - traci zainteresowanie całym światem i istnieje tylko ON - TEN FETYSZ!

Wystarczy... otworzyć butelkę z wodą niegazowaną, a Holi z drugiego końca mieszkania pęęędzi... i jeszcze zanim wejdzie do pokoju, wydaje krótkie "mił" i od razu żąda nalania wody do najbliższego kubka, który przecież jest JEJ, a ona MUSI się napić. Natychmiast. Nawet jeśli właśnie przez 15 minut piła wodę z którejś ze swoich miseczek.

Wystarczy... powiesić pranie w łazience i zostawić otwarte drzwi, a można przez 1,5 godziny biegać po mieszkaniu i szukać kotki, gdy tymczasem leży sobie ona wygodnie w wannie i obserwuje KAŻDĄ spadajacą kroplę.

Wystarczy... wyciągnąć pilnik do paznokci i zacząć je opiłowywać, a Holi natychmiast będzie chciała jednocześnie pilnik ugryźć i przytulić się do niego, wydając odgłos "małego traktorka".

Wystarczy... zacząć czesać włosy, a Holison natychmiast będzie chciał przytulać się do szczotki, a jeśli człowiek czesze się na stojąco, to gotów jest sprawdzić twardość swoich obciętych pazurków ze spotkaniem z jeansami, w celu dostania się na czubek człowieka. Skutek (w świetle skrócenia pazurków) wiadomy - kot po kilku próbach i odpadnięciach ze "ściany", zamiata ogonem i wkurza się "łił, łał, łał, łałuuu" - przecież jej się NALEŻY, bo to są WŁOSY i SZCZOTKA i ona przy nich być MUSI i NIE ROZUMIE dlaczego nie może dostać się do obiektu swego uwielbienia.

Holi patrzy

>> A co Ty tam masz? <<

środa, 07 kwietnia 2010

Raptem 3 miesiące temu do domu przynieśliśmy taką małą kuleczkę:

Mała kotka Holi w kontenerku

 

Kuleczka już po 2 godzinach wyeksplorowała wszystko dookoła, po czym wskoczyła na kuwetkę i patrzyła na świat z wysoka. Dziś - jak na świat trzeba spojrzeć z góry, to nawet telewizor już nie jest tak wysoko, jak wtedy.

3 miesięczna Holi na kuwetce

Archiwalne fotki kotki: Grudzień 2009

czwartek, 01 kwietnia 2010

Jak przystało na prawdziwą brytyjkę, Holi uwielbia włoskie desery:

pałaczowanie panna cotty

środa, 31 marca 2010

Dzisiejszy dzień sponsorują papierki. Nieważne jakie. Wszystkie. Pomięta torebka. Fiszka z notatkami, na którą kotek łakomie spogląda już na etapie wypisawania. A jaka radość, jak piszący fiszkę zemnie i rzuci na podłogę, a potem można na papierek naskoczyć z czterech. Wziąć papierek do ryja i próbować się z nim przetoczyć albo walnąć go z dyńki. Albo złapać w paszczę i zanieść w kątek jako przedmiot "trofiejny". Wcześniej było przegrzebywanie pudła z makulaturą w poszukiwaniu odpowiednio małego, "znieważającego" papierka. Np. taki zmięty rachunek - no po prostu istny koci "znieważca", którego można gryźć, nosić, turlać, napadać, itd...

wtorek, 30 marca 2010

walka z cieniem

Trening przed pojedynkiem - walka z cieniem.

Około godziny 22 Holisonowi włącza się moduł "szalona wiewiórka" - z oczu znika resztka inteligencji, za to pojawia się pełnia obłakania, włos się jeży, ogon podnosi i Holison zaczyna biegać... Goni, skacze, atakuje wszystko, co się rusza i co nie - tak mniej więcej przez pół godziny, póki...nie wpadnie do kuwety. Ze swojej świątyni dumania wychodzi spokojna, bez oznak szaleństwa, łagodna. Demon został wypędzony. Holison podąża do michy.